Papp ja paber

Alustama pean sellest, et käisin üht huvitavat asja õppimas. Nimelt kliistripaberit. Väga sobilik tegevus inimesele, kes igasuguses joonistamises/maalimises ennast kodus ei tunne. Seega minule. Kuigi peab tõdema, et peale kolmandat paberit tekkis loomekriis. Minu tulemused on piltidel 4 ja 5. Üks õpetus ingl.k. Mõtlete, et milleks seda jama vaja? Aga vot on. Selleks on vaja, et saada originaalse välimusega köide. Kaua sa neid tapeete ja kangaid ja Tiimari pabereid ikka kleebid. Sama kasutavad ju ka teised.
Jätkama pean sellest, et käisin veel üht põnevat asja õppimas. Sellel nimeks copting binding. Googeldades leiab, et see on üks populaarseim köitmisviise maailmas. Seda ise järgi proovides saad aru küll miks. Esiteks saab mõlemad kaaned eraldi valmis teha. Ei mingeid jubedaid mõõtmisi nagu jaapani köitmise puhul. Samas on tulemus väga liikuv. Köide on äärmiselt mugav kasutada.

Oma märkmiku kaanematerjaliks kasutasin eelnevalt demostreeritud kliistripaberit. Kusjuures algul ei meeldinud see tulemus, st paber mitte märkmik. Aga kaantel on täitsa äge. Värvidest kumab läbi sinise kollast, mis loob roheka tooni ja osaliselt paistab sinine ka türkiisina. Lõpptulemus on lihtsalt fantastiline! Värvid-värvid!!

Ja ka see pole veel kõik
Käisin veeeeel midagi põnevat õppimas. Sellest mul fototõestust pole aga uskuge mind. Taas köitmine aga seekord paeltele õmmeldud. Huvitav. Täitsa meeldis. Kuna aega kulub mul nende köitmiste peale palju, siis tegin mini.

Suuruseks umbes 7×7 cm. Peal on Tiimarist kunagi ammu soetatud käsitsitehtud paber ja sees tavaline koopiapaber. Sisekaanteks kasutasin tavalise ümbriku sisemist poolt. Teate küll, need nn. turvaelemendid, et keegi läbi ümbriku piiluda ei saa. Neid ju igasuguste mustritega. Mul kahjuks oli suht tavaline hallisäbruline ümbrik seest, kuid idee on hea. Taaskasutus, naised!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s